sanatorium posejdon

Sanatorium Uzdrowiskowe

Turnusy rehabilitacyjne

Noclegi ze śniadaniem.

Usługi gastronomiczne

Formularz rezerwacji

Formularz rezerwacji

Mapa objazdu

Zmiana organizacji ruchu w Uzdrowiskach - zamknięta ul. Zdrojowa i Towarowa

Akupunktura

Podczas pobytu w naszym ośrodku mogą Państwo skorzystać z  akupunktury, terapii manualnej w zespołach bólowych kręgosłupa i kinesiotapingu. Usługi w tym zakresie świadczone są w prywatnym gabinecie neurologicznym przez wybitnego lekarza specjalistę neurologa.

akupunktura

Akupunktura służy do przywracania równowagi energii qi organizmu, będącej warunkiem jego sprawnego funkcjonowania co w efekcie ma dawać poprawę u pacjenta objawową taką jak np. redukcja bólu. Technika ta polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych), zgodnie z koncepcją wyrównywania potencjału energetycznego organizmu.

Odchudzanie

Program leczenia otyłości

Otyłość leczona jest poprzez wprowadzenie w ścieśle określane miejsca w małżowinie usznej, mikroigiełki akupunkturowej , która tam pozostaje przez 10 dni. Pierwszą igiełkę wprowadzamy w drugim dniu pobytu, drugi raz na  1 dzień przed zakończeniem turnusu. Działanie igły polega na tym, że zmniejsza apetyt i przyspiesza przemianę materii codziennie wymagany jest godzinny spacer z szybkością dostosowaną do wydolności organizmu oraz 30 minutowa gimnastyka parterowa. Nie stosuje się leków. Program obejmuje 2 spotkania akupunkturowe.

Odstresowanie

Kuracja przeciw nerwicowa „wyciszająca”

Kuracja akupunkturowa polega na wkłuciu bardzo cienkich chińskich igieł w określone miejsca ciała zgodnie z ustaloną „mapą”. Wkłucia te na drodze odruchowej z udziałem ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego powoduje osłabienie istniejącego napięcia nerwowego i nadpobudliwości. Program obejmuje 8 sesji.

Palenie papierosów

Leczenie nałogu palenia papierosów

Leczenie to polega na wykonaniu nakłucia igłami akupunkturowymi określonych punktów w okolicy nosa oraz na rękach (razem 5 cienkich igieł), powoduje to zniechęcenie do palenia papierosów. 

Profesjonalista

Lekarz neurolog

Zabiegi akupunktury wykonuje lekarz specjalista neurolog Zdzisław Wachecki - emerytowany ordynator oddziału neurologicznego szpitala MSWiA w Bydgoszczy, wyszkolony w dziedzinie akupunktury - członek zarządu głownego Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Lekarz specjalista prowadzi leczenie w zakresie: schorzenia kregosłupa (zwyrodnienia i przepukliny międzykregowe), choroby układu nerwowego, uzależnienia, nerwice, otyłość, choroby stawów i niedokrwienia kończyn.